Mikołajki2019

Konkurs ortograficzny

15 listopada 2019 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs ortograficzny organizowany w ramach Narodowego Funduszu Rozwoju Czytelnictwa. Temat dyktanda brzmiał: „W poszukiwaniu cennej książki”. Warto podkreślić, że czytanie książek pomaga i rozwija umiejętności poprawnego pisania. Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej biblioteki szkolnej, a zwycięzcom zostaną wręczone nagrody książkowe na apelu podsumowującym I półrocze. Konkurs został przygotowany przez panią Martę Tomczyk, Katarzynę Stanuch i Annę Koział-Ogorzałek.

NOWOŚCI BIBLIOTECZNE

indeksBiblioteka szkolna pozyskała fundusze z NPRCZ. W sumie zakupiliśmy 805 książek.

Książki, które zostały wskazane przez Was, znajdują się już w bibliotece.

Jest w czym wybierać!

Polecamy literaturę scince – fiction i fantasy. Szczególnie dla fanów Andrzeja Sapkowskiego, Jacka Piekary, Jarosława Grzędowicza,  Georga R.R. Martina czy Dmitra Głuchowskiego.

Dla miłośników kryminałów, thrillerów i książek sensacyjnych mamy pozycje polskich pisarzy Remigiusza Mroza, Katarzyny Bondy czy Wojciecha Chmielarza.

W kategorii powieść historyczna i obyczajowa polecamy m.in. „Tatuażystę z Auschwitz” Heather’a Morrisa, „Ksiega Arona” Jima Sheparda, „Zdobywca”, cykl powieści Conna Iggudena, „Archipelag GUŁag” Aleksandra Sołżenicyna, „Katedra w Barcelonie” Ildefonso Falconesa

Książki podróżnicze: „Trzy bieguny”, Julii Hamer czy „Wszystko za Everest” Jona Krakauera.

Nasze propozycje reportaży to: Naval – z cyklu historie Gromu, „TOPR – żeby inni mogli przeżyć”

Księgozbiór biblioteki został wzbogacony o biografię: Katarzyny Nosowskiej, Kuby Wojewódzkiego, Adama Ostrowskiego, Grubsona, Lewandowskiego, Neymara JR, Grosickiego, Szczęsnego, Kubicy, Steve’a Jobsa  – twórcy firmy Apple, czy Elona Muska – twórcy Tesli i PayPala

Polecamy także książki popularnonaukowe, m.in. „Wynaleźć siebie – sekretne życie mózgu nastolatka” , „Uwierz w siebie i działaj”, „Błękitny umysł”, „ Nawyki warte miliony”, „Więźniowie geografii”, „Wszechświat w twojej dłoni”, Witamy we wszechświecie – podróż astrofizyczna”, „Tajemnica czasu”

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

MISTRZ ORTOGRAFII 2019

Konkurs odbędzie się 15 listopada o godz.9.40 w bibliotece szkolnej.

Zgłoszenia przyjmujemy do 14 listopada 2019 r.

116-1579

Olga Tokarczuk laureatką Literackiej Nagrody Nobla.

jakubowi

Bóg stworzył człowieka z oczami z przodu, a nie z tyłu głowy, co znaczy, że człowiek ma się zajmować tym co będzie, a nie tym co było.

Olga Tokarczuk – Księgi Jakubowe

 

pług

 

Wszystko przeminie. Mądry Człowiek wie o tym od samego początku i niczego nie żałuje.

Olga Tokarczuk – Prowadź swój pług przez kości umarłych

 

bieguni

 

Świata jest za dużo, lepiej więc skupić się na szczególe, nie na całości.

Olga Tokarczuk – Bieguni

 

 

untitled

 

To nie jest tak, że robi się w życiu to, co chce. Życie nas prowadzi, realizuje jakieś trudne do przewidzenia cele, wlecze nas za sobą.

Olga Tokarczuk – Gra na wielu bębenkach

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”

indeksMiło nam poinformować, że nasza szkoła została zakwalifikowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3 i otrzymała dotację w wysokości 15 ooo złotych  na zakup książek  do biblioteki szkolnej.

Celem tego programu jest wzmacnianie potencjału bibliotek szkolnych i uatrakcyjnienie księgozbiorów poprzez zakup nowości wydawniczych. Dzięki temu uczniowie będą mogli korzystać z najnowszych propozycji książkowych, oferowanych na rynku wydawniczym.

W ramach  projektu trwa w naszej szkole akcja pod hasłem „Co chcecie przeczytać? Co Was interesuje? Uczniowie mogą zgłaszać tytuły książek, które zakupimy do biblioteki szkolnej.