Konkurs ortograficzny

15 listopada 2019 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs ortograficzny organizowany w ramach Narodowego Funduszu Rozwoju Czytelnictwa. Temat dyktanda brzmiał: „W poszukiwaniu cennej książki”. Warto podkreślić, że czytanie książek pomaga i rozwija umiejętności poprawnego pisania. Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej biblioteki szkolnej, a zwycięzcom zostaną wręczone nagrody książkowe na apelu podsumowującym I półrocze. Konkurs został przygotowany przez panią Martę Tomczyk, Katarzynę Stanuch i Annę Koział-Ogorzałek.

NOWOŚCI BIBLIOTECZNE

indeksBiblioteka szkolna pozyskała fundusze z NPRCZ. W sumie zakupiliśmy 805 książek.

Książki, które zostały wskazane przez Was, znajdują się już w bibliotece.

Jest w czym wybierać!

Polecamy literaturę scince – fiction i fantasy. Szczególnie dla fanów Andrzeja Sapkowskiego, Jacka Piekary, Jarosława Grzędowicza,  Georga R.R. Martina czy Dmitra Głuchowskiego.

Dla miłośników kryminałów, thrillerów i książek sensacyjnych mamy pozycje polskich pisarzy Remigiusza Mroza, Katarzyny Bondy czy Wojciecha Chmielarza.

W kategorii powieść historyczna i obyczajowa polecamy m.in. „Tatuażystę z Auschwitz” Heather’a Morrisa, „Ksiega Arona” Jima Sheparda, „Zdobywca”, cykl powieści Conna Iggudena, „Archipelag GUŁag” Aleksandra Sołżenicyna, „Katedra w Barcelonie” Ildefonso Falconesa

Książki podróżnicze: „Trzy bieguny”, Julii Hamer czy „Wszystko za Everest” Jona Krakauera.

Nasze propozycje reportaży to: Naval – z cyklu historie Gromu, „TOPR – żeby inni mogli przeżyć”

Księgozbiór biblioteki został wzbogacony o biografię: Katarzyny Nosowskiej, Kuby Wojewódzkiego, Adama Ostrowskiego, Grubsona, Lewandowskiego, Neymara JR, Grosickiego, Szczęsnego, Kubicy, Steve’a Jobsa  – twórcy firmy Apple, czy Elona Muska – twórcy Tesli i PayPala

Polecamy także książki popularnonaukowe, m.in. „Wynaleźć siebie – sekretne życie mózgu nastolatka” , „Uwierz w siebie i działaj”, „Błękitny umysł”, „ Nawyki warte miliony”, „Więźniowie geografii”, „Wszechświat w twojej dłoni”, Witamy we wszechświecie – podróż astrofizyczna”, „Tajemnica czasu”

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

MISTRZ ORTOGRAFII 2019

Konkurs odbędzie się 15 listopada o godz.9.40 w bibliotece szkolnej.

Zgłoszenia przyjmujemy do 14 listopada 2019 r.

116-1579